EngiRank 2020 – Podium utrzymane!

Miło nam poinformować, że kierunek budownictwo realizowany na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ po raz drugi uplasował się na wysokim, trzecim miejscu w Europejskim Rankingu Studiów Inżynierskich EngiRank – European Ranking of Engineering Studies, przygotowanym przez Fundację Perspektywy we współpracy z Foundation for the Development of the Education System – FRSE. Jego celem była ocena potencjału, innowacyjności badań, sposobu nauczania, współpracy i transferu wiedzy szkół wyższych kształcących na studiach o profilu inżynierskim w państwach, które przystąpiły do Unii Europejskiej w roku 2004 i później. Najnowsza edycja obejmowała łącznie 81 uczelni z 13 państw Europy. W przypadku kierunku budownictwo (civil engineering) ocenie podlegało 47 uczelni z 11 krajów Unii Europejskiej. Kierunek budownictwo na Wydziale BAiIŚ został oceniony najlepiej wśród wszystkich klasyfikowanych uczelni pod względem liczby publikacji indeksowanych w bazie SCOPUS i liczby publikacji w 10% najczęściej cytowanych czasopismach na świecie.

W tegorocznej edycji rankingu Politechnika Łódzka również uplasowała się wysoko, zajmując szóste miejsce, ex aequo, z Politechniką Wrocławską.

Szczegółowy raport dostępny jest do pobrania w witrynie internetowej engirank.eu: